اخبار و مقالات

25

دارندگان تاكسی و وانت بار از پرداخت مالیات 92 معاف شدند ؛

دارندگان تاكسی و وانت بار از پرداخت مالیات 92 معاف شدند ؛

رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور گفت: دارندگان تاکسی و وانت بار با توجه به اینکه درآمدشان مشمول دامنه معافیت می شود از پرداخت مالیات عملکرد سال 92 معاف شدند، اما این معافیت منوط به تکمیل اظهارنامه مالیاتی است.

در همين راستا رضا علينقي پور مدير عامل سازمان تاكسيراني شهرداري اراك گفت : اين سازمان در ابتداي سال پيامكي با مضمون فوريت تكميل اظهار نامه مالياتي تا پايان تير ماه سال جاري به كليه تاكسيداران و مالكين وانت بار هاي تحت نظارت ارسال نمود تا مشكلاتي براي ايشان پيش نيايد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل اتحادیه تاکسیرانیهای شهری کشور به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، علی عسکری افزود: با توجه به اجرای فاز دوم هدفمندسازی یارانه ها و افزایش پایه معافیت مالیاتی در سال گذشته برخی از مشاغل مرتبط با خودرو همانند تاکسی ها و وانت بار ها از پرداخت مالیات بر ارزش افزوده سال 92 معاف می شوند.
وی اظهار داشت: این مشاغل که مالیات کمتری را در سنوات گذشته پرداخت می کردند، در پایه درآمد مشمولان پایه معافیت مالیاتی برای عملکرد سال 92 قرار می گیرند.
معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی تصریح کرد: البته تمامی مشاغل و تاکسی داران و وانت داران باید اظهارنامه مالیاتی را ارایه دهند تا بتوانند از تسهیلات قانونی استفاده کنند.
وی با بیان این که، علاوه بر این تمام مشمولان مالیاتی که از معافیت برخوردار هستند باید نسبت به ارایه اظهارنامه اقدام کنند تصریح کرد: برای مشاغل خودرو سالانه جداولی تهیه می شود که بر اساس آن و با توجه به نوع، سال ساخت و ظرفیت آن میزان مالیات مقطوع اعلام می شود.

مدير عامل سازمان تاكسيراني شهرداري اراك در خاتمه بيان داشت : اين معافيت مالياتي صرفاً به مالكين تاكسي و وانت باري كه اظهار نامه مالياتي خود را در مهلت مقرر تكميل و ارائه نمايند تعلق خواهد گرفت.

تعداد امتیازات: (36) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (5036)
کد خبر: 73
  • دارندگان تاكسی و وانت بار از پرداخت مالیات 92 معاف شدند ؛

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت