اخبار و مقالات

01

19 درصد ناوگان تاكسيراني شهر اراك فرسوده مي باشد ؛

19 درصد ناوگان تاكسيراني شهر اراك فرسوده مي باشد ؛

رضا علينقي پور سرپرست سازمان تاكسيراني شهرداري اراك اظهار داشت : ناوگان تاكسيراني شهر اراك با دارا بودن تعداد 2493 دستگاه تاكسي در حال خدمت رساني به شهروندان محترم مي باشد كه مؤيد اين مطلب جابجايي روزانه بالغ بر 245 هزار نفر سفر مي باشد كه 41/9 درصد از سفر هاي درونشهري را بر عهده دارد كه اين مهر تأييدي مي باشد بر فعاليت صادقانه قشر زحمتكش تاكسيران و حساسيت و اهميت بالاي اين ناوگان .

ايشان ادامه داد : با توجه به اعلام وزارت محترم كشور در خصوص عمر مفيد تاكسي كه 10 سال مي باشد ،‌ حدود 19 درصد ناوگان تاكسيراني شهر اراك در عمر فرسودگي قرار دارند و اين فرسودگي باعث گرديده تا مشكلاتي براي رانندگان تاكسي و سازمان تاكسيراني اراك بوجود آيد . رانندگاني كه خودروي آن ها در سن فرسودگي قرار دارند از خرابي دائم خودرو و مخارج بالاي آن ناراضي هستند و در فصل تابستان و زمستان از گرما و سرما در امان نيستند و خودرو هاي آنان به سختي روشن شده و با مصرف بالا كار مي كنند و نمي توانند خدمات خوبي به شهروندان ارائه دهند و با توجه به هزينه هاي بالاي تعميرات ،‌ فعاليت با اين خودرو ها به صرفه نبوده و رانندگان زحمتكش تاكسي از روي ناچاري و براي امرار معاش مجبوراً‌ تا به فعاليت خود ادامه دهند .

علينقي پور در ادامه افزود : بيش از دو سال است كه خودرو هاي فرسوده تبديل به احسن نگرديده و اين معضلي است كه گريبانگير كليه تاكسي هاي سطح كشور مي باشد . در سراسر دنيا و كشور هاي پيشرفته حمل و نقل عمومي بيش از هر مقوله ديگري اهميت دارد و سعي مي گردد تا با بروز كردن و مجهز نمودن خودروهاي حمل و نقل عمومي شرايط آسايش شهروندان و ايجاد محيط زيست سالم را فراهم نمايند .

تعداد امتیازات: (40) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (4976)
کد خبر: 56
  • 19 درصد ناوگان تاكسيراني شهر اراك فرسوده مي باشد ؛
  • 19 درصد ناوگان تاكسيراني شهر اراك فرسوده مي باشد ؛

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت